Ana Sayfa Site ekle Yeni Siteler Top Siteler Seçtiklerimiz Top 10 Site Haritası İletişim
>> HOME >> Bilim ve Teknik >> Teknolojik Gelişmeler

  Ayrintili Arama 


 Baslik  Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu
Oy analizi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 URL  http://www.teknoalem.org
 Oy ver  Toplam Oy : 4, Ortalama degerlendirme : 10.00
 Kayit Tarihi  01-03-2013
 ETC   Hits : 1459, Ziyaretçiler : 657, Açiklama : 0
 E-mail  

Teknoalem.org Keşfedilmeyi bekleyen bir blog sloganıyla 2 blogger tarafından 2008 yılının Temmuz ayında WordPress alt yapısı ile kurulmuş , Alemin Teknoloji ve Tasarım blogu olarak yayım hayatına devam eden bir teknoloji ve tasarım blogudur.

İnternette 5.yılına giren TeknoAlem Türk internet kullanıcılarını teknolojik gelişmelerden haberdar etmeyi ve başta genç teknoloji kurdu internet kullanıcılarını bilgilendirme ve bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu olma yolunda ilerleyen blogun içeriği internet kullanımında ipuçları,teknolojik ürünlerin kullanımı ve tasarım kaynakları üzerinedir.İçeriği özgün olmakla beraber bazı websiteleri ve yerel dergiler bu yazıları kaynak göstererek kullanmaktadır.Takip eden TeknoAlem okuyucuları az olsa da tutucu ve sıkı takipçidir.

Kategorilerin içeriği hakkında örnek verilecek olursa ;

Teknoloji haberleri, Webmaster, Bilim Adamları ve İcatları,Teknoloji ve Tasarım,internet olmak üzere birçok alt kategoriye sahiptir.

Teknoloji haberleri kategorisi altında yer alan haberler dünyada olup biten teknolojik gelişmelerin ve bu çalışmaları yürüten şirketlerin ürünleri hakkında haberler sunulmaktadır.

Webmaster kategorisinde; Webmasterlar için gerekli yazılımlar ile webmasterlara yardımcı olacak ipuçları yer almaktadır.

Teknoalem.org’un genel olarak kullanıcı kitlesini teknolojiyle içli dışlı olan gençler oluşturmaktadır.Kullanıcılar aradıkları içerik dışında herhangi bir konuya yönlendirmemek için gerekli etiketler yazılara eklenmekte böylece aradığını bulan kullanıcılar siteye erişim sağlamaktadır.Kullanıcıların çoğunluğu arama motorları vasıtası ile TeknoAlem.org’u ziyaret etmektedir.Diğer web siteleri gibi Google en çok kullanıcı gönderen arama motoru…